Kutyaruhák
Kabát és cipő? Kutyára? Igen!
Ezeknek a termékeknek sokkal több a létjogosultsága manapság, mint azt egy átlag ember gondolná. Nem állítjuk, hogy minden kutyának szüksége van rájuk, de egyre többeknek igen.
Kabátok
Hosszú szőrű fajtáink vannak itthon, így nálunk kevés olyan szituáció van, amikor szükségét étezzük a kabátnak, de még így is azt mondom, hogy kell, mert akad olyan szituáció, mikor nekünk is jól jön. Egyáltalán nem ciki és felesleges akár hosszú, akár rövid szőrű kutyának, venni ilyen terméket.
Manapság a kutya pozíciója és szerepe az ember mellett teljesen megváltozott. Sokkal szorosabb a kapcsolat és felmerült az ember igénye arra, hogy a lehető legtöbb helyszínre, programra magával vigye kedvencét. Mindez persze következményekkel jár, ha a kutya az esőben pl rommá ázik, vagy megfázik a hidegben. Egyik se kellemes. Autót, lakást se jó móka akár napi szinten kivakarni a vizes kutya nyomaiból, hát még az állatorvosnál a számlát kifizetni egy-egy komolyabb meghűlés után. Az okos gazdi tehát tervez és megelőzi az ilyen helyzeteket.
Egy valóban jó kabát nem olcsó mulatság embernek sem. Lehet persze mind ember, mind kutya számára találni olcsó darabokat, amik részben hozzák azt, amire szükség lehet, de sosem lesz olyan jó minden helyzetben, mint szeretnénk.
Ha kabátot keresel, akkor mindig vedd figyelembe, hogy milyen aktivitás közben használnátok és mennyit. Ezek alapján dönts, hogy milyen vastagságra van szükség, illetve az anyag minősége sem elhanyagolható tényező a fazon mellett. Biztosan volt már olyan kabát mindenkin, ami ugyan jó melegnek tűnt, s valójában az is volt, de az anyag és a kialakítás eredményeként úgy beleizzadt a kabátba, hogy azért fázott meg, mert folyt tőle a víz a hátán (és nem is sport közben kellett használni), ráadásul olyan volt benne lenni, mint egy michelin baba. Mindig gondold végig azt, hogy a kutyád lassú séta közben használná-e vagy kevesebb esetleg több futkározás is tervben van benne. Illetve a kényelmes szabad mozgás biztosított-e a kutyának a kabátban?
Anyag szempontjából lehet a kabát egy normál anyagból, mely még csak vízlepergetős sem, lehet vízlepergetős és lehet vízhatlan. Ezek nagyon nagy különbségek!
- Normál anyag száraz időben tökéletes lehet, de a legkisebb csapadéktól ha vizes lesz akkor átázik, ezzel a kutya akár egy jó kis megfázásra tehet szert, hisz nem tud szólni hogy "hahó vizes a kabát a hátamon".
- A vízlepergetős anyag száraz időben tökéletes és egy kisebb esőben is állhatja a sarat. A kabát némileg nyirkossá válhat, de alapvetően megvédi a kutyát a víztől. Nagy loccsanós esőben, vagy hosszan tartó záporban már viszont átázással kell számolnunk egy ilyen anyagnál.
- A vízálló kabát azt jelenti, hogy olyan akár a vízálló bakancsok. Bátran mehettek benne esőben, mert a kabát alatt nem fog átázni a kutya, száraz marad.
S mint mindenben, ebben témakörben is megjelentek az átlagtól eltérő igények. Vadászat, kutyaúsztatás, vagy akár túrázás során van olyan gazdi aki azt látja jó döntésnek, ha a kutya nem visel semmilyen kabátot. Akár biztonsági okból (vadászat), akár csak azért, mert egy természetesebb érzést akar nyújtani a kutyájának az ok mindegy is, utána viszont fontos számára, hogy gondosan megszárítsa kutyusát. A mai rohanó világban, az időnek nagy szerepe van. Szeretjük a gyors és kényelmes dolgokat. Az ilyen gondos gazdik fordulnak hozzánk azért, hogy nem eső elleni, hanem utáni szárító kabátot vegyenek a kutyára. Jó döntés például:
- ha hosszú szőrű fajtánk van, nincs szükség törölközővel dörgölésre szárítás céljából, s ezáltal a szőr összegubancolására
- ha eső után gyorsan kell a kocsiba tenni és az autót szeretnénk megóvni a vizes kutya okozta elázástól
- ha nincs idő megszárogatni eső vagy úszás után a kutyát
- ha fürdetés/grooming után a szárítási időt szeretné a gazdi csökkenteni
A Siccaro kabát kivételes a piacon, ez a márka tapasztalatunk szerint a legjobb minőség ebben az ágazatban. Nagyon gondosan kiválasztott anyagokból egy profi szárító kabátot hoztak létre, mely a fent említett szituációkban remekül helyt áll és a gazdi kényelmét szolgálja.
Számos okkal keresnek meg minket kabát témában egyébként. Néhány példa ezek közül:
- nagyon fázós a kutya (mi is döbbenten néztük a már 15 fokban megfagyni készülő remegő kutyust), téli kabátot kerestek neki
- vagy lakásban élő rövid szőrű kutya kevésbé tud alkalmazkodni a kinti hidegebb időhöz, így megfázás ellen vett téli kabátot a gazdi
- vagy ugyan csak lakásban élők esetében a szimplán a "kötelező" napi sétákhoz eső idejére, hogy kevésbé ázzon el a kutya szőre, így könnyítve meg a gazdi dolgát bunda szárítás terén
- vagy sport kutyának, akik hideg időben is versenyeznek/edzenek (verseny szezon pl a canicross, bikejöring, dogscooter esetében szeptembertől-márciusig tart) gyakran igénylik az izomzat melegen tartását a kocsiban várakozás idejére (hideg izomzat könnyebben sérül egyes fajtáknál)
- vagy a kutya eleve elázott és nem megelőzni szeretné a vizességet, hanem gyorsan és könnyedén megszűntetni (szárító kabátok)
Ha a típusok szempontjából szeretnénk szétbontani a kabátokat, akkor a következő kategóriák közül lehet nálunk válogatni:
- szélkabát, vízlepergetős (nem egyenlő egy esőkabáttal): Musher Seppala kabát , Musher Pawtrail Wind kabát
- esőkabát, mely vízálló: Non-stop Beta Pro kabát , Non-stop Fjord kabát
- téli thermo kabát ami vízlepergetős (hóra tervezve, nem vízhatlan): Musher Amundsen kabát , Musher Pawtrail Thermo kabát , Non-stop Long Distance kabát
- téli kabát, mely vízálló: Non-stop Gleccser 2.0 kabát
- szárító kabát: Siccaro kabát
A Non-stop kabátokhoz van egy nagyon jó ábra, ami remekül megmutatja ellenálló képességüket összehasonlítva egymással őket:
(Glacier = Gleccser - szerk.)
TIPP: A jó méretű kabát kiválasztásánál egy apró észrevételem lenne. A kabát hosszban akkor jó, ha 1-2 cm-vel túllóg a kutya hátsóján, de ennél jobban felesleges. Ha ez nincs meg, és a kutya faroktöve előtt végződik a kabát, akkor az esőben a kabátról a kutya fenekén fog lefolyni az esővíz, s áztatja el ezáltal a kutya hátsóját.
Cipő
Az egyre forróbb nyarak és az aktív kutyás élet arra kényszeríti az embert, hogy megelőzzön és ne pedig utólag kezeljen dolgokat. Ilyen helyzetben van a tappancs is a kutyáknál. Ha valakinek sérült már meg kutyájának mancsa, az tudja hogy milyen körülményes annak gyógyítása és kezelése, hisz azon járnak.
Éppen ezért egyre többen keresnek cipőt városi kutyásként nyáron a forró aszfalt miatt, vagy épp a túrázás szerelmesei a kopár sziklák éles kavicsok okozta vágási sérülések elkerülése okán.
Ez a két fő ok. Aztán persze vannak az extrém kivételek, akik annyira agyatlanul közlekednek négy lábukon játék közben is, hogy képesek egy formás fűcsomóban ledarálni a tappancsukat. Vagy a havas terep szerelmesei, akik a fájdalmas hólabdák elkerülése okán húznak cipőt kedvencük tappancsaira.
Igazából az okok tárháza ebben is egyre szélesebb, de a piacon kapható cipők csak kevés esetben váltják be a hozzájuk fűzött reményeket.
Fontos, hogy a kutyacipők mindig fogyó eszköz lesznek, hisz az aktív kutyák nem kímélik őket.
Ha egy olyan kutyacipőt keresel, ami a forró talajnak vagy épp a sziklásnak kell ellen álljon, akkor a legjobb választás véleményünk szerint a Non-stop Protector lesz. Szeretettel ajánljuk, hisz sok pozitív élményről kapunk visszajelzést ezzel a termékkel kapcsolatban.
Kínálatunkban persze megtalálható havas időre, illetve könnyebb sérüléseknél alkalmazható cipő is, így érdemes szét nézni kínálatunkban annak függvényére mire keresel megoldást.